NASZE AKTULNOŚCI

dB-Projekt – aktualności
  • 2021 Projekt tłumików akustycznych
    Zaprojektowaliśmy dwa akustyczne tłumiki absorpcyjne, które będą montowane na emitorach wentylatorów promieniowych. Dla obu tłumików decydującym kryterium był przepływ powietrza o prędkości 15 m/s i tłumienie hałasu między 15 dB - 20 dB. Poniżej charakterystyki tłumienia i zdjęcia tłumików.

    CHARAKTERYSTYKA AKUSTYCZNA TŁUMIKA „nr1”

    Wymiary: 3000 mm (długość) x 900 mm (wysokość) x 900 mm (szerokość) x 4 szt. kulis

    CHARAKTERYSTYKA AKUSTYCZNA TŁUMIKA „nr2”


    Wymiary: 4500 mm (długość) x 1400 mm (wysokość) x 1500 mm (szerokość) x 4 szt. kulis
  • Wrzesień – Grudzień 2020 Wykonaliśmy szereg nadzorów i konsultacji akustycznych obejmujących: Wykonanie części akustycznej do raportu OOŚ dla przesyłowych instalacji gazowych i paliwowych

    Wytyczne akustyczne do identyfikacji i wyciszenia najgłośniejszych źródeł hałasu w:
    • - dla instalacji produkcji etanolu przemysłowego
      - dla instalacji wytwarzającej nadruki i opakowania foliowe
      - dla instalacji obróbki mączki ziemniaczanej
  • Wykonaliśmy również kilka projektów ekranów akustycznych od sklepów handlowych, od centrów logistycznych, od drogi dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych, etc. – poniżej kilka przykładów:

  • - bez ekranu
    - z ekranem
    - bez ekranu
    - z ekranem
  • Sierpień 2020 Zakończyliśmy montaż izolacji akustycznej na systemu wentylacyjnego w Pile. Projekt akustyczny obejmował wykonanie modelu symulacyjnego na podstawie którego wskazaliśmy, który emitor generuje największy hałas względem najbliższych budynków mieszkalnych. Po wytypowaniu dominujących źródeł hałasu.. w tym przypadku wyrzutnia powietrza wentylatora promieniowego pracującego na poziomie „-1”, zaprojektowaliśmy układ tłumików akustycznych absorpcyjnych, które zostały zamontowane na osobnej konstrukcji wsporczej w miejscu wyrzutni na ścianie budynku. djęcia zamontowanego tłumika poniżej:
  • Maj/czerwiec 2020 1. Zakończyliśmy prace montażowe 3 osłon akustycznych w zakładzie produkcyjnym w Ostrowie Wlkp. Z zakładem tym współpracujemy już od wielu lat i we wcześniejszym okresie przygotowaliśmy model symulacyjny całej instalacji do raportu środowiskowego i pozwolenia zintegrowanego. Polityka firmy zakłada dbanie o środowiskowe aspekty działalności w tym również w zakresie emisji hałasu. Pierwszym krokiem była akustyczna analiza symulacyjna, która wskazała, które urządzenia są w pierwszej kolejności do wyciszenia. Drugim krokiem były konsultacje z działem technicznym zakładu i omówienie naszej propozycji wyciszenia w ujęciu nie zakłócania procesu technologicznego i wydajności urządzeń. Trzecim etapem było uzyskanie zgłoszenia prac i pozwolenia na budowę. Ostatnim elementem była sama budowa 3 osłon akustycznych.

    Poniżej pokazaliśmy koncepcję projektową osłon akustycznych z podaniem ich gabarytów. Przed Po
  • Marzec/kwiecień 2020 1. Ze względu na epidemię COVID-19 skupiliśmy się na pracach projektowych, które mogliśmy wykonywać zdalnie. Były to zaległe projekty, ale również te nowe realizowane na bieżąco. Wykonaliśmy szereg prac obejmujących:
    • Konsultacje i obliczenia akustyczne dla projektu ekranu akustycznego dla Centrum Dystrybucji odzieżowej sieci handlowej,
    • Doradztwo i konsultacje akustyczne dla projektu wyciszenia dla zakładu produkującego skrobię ziemniaczaną w północnej części kraju,
    • Współpraca w zakresie opinii akustycznych dla planowanej farmy wiatrowej, dla inwestycji nowej drogi krajowej oraz budowy zaplecza biurowego w centrum Warszawy.
  • Lipiec 2019 1. Zakończyliśmy prace projektowe i montażowe osłon akustycznych dla 2 szt. urządzeń chłodniczych.

    Zakres prac po stronie dB-Projekt obejmował:
    • - wykonanie pomiarów hałasu do identyfikacji dominujących źródeł hałasu (audyt akustyczny),
    • - modelowanie akustyczne, którego celem było określenie źródeł hałasu (urządzeń), które powinny zostać wyciszone w pierwszej kolejności,
    • - propozycja izolacji akustycznej,
    • - uzyskanie stosownych pozwoleń budowlanych (warunki zabudowy, pozwolenie na budowę)
    • - montaż osłon akustycznych
    Efektem budowy osłon akustycznych było uzyskanie limitów dopuszczalnych na hałas w porze dnia i porze nocy dla najbliższych terenów chronionych akustycznie.

    Poniżej zdjęcia z realizacji: Przed:
    Po:
    Przed:
    Po:
  • Czerwiec 2019 Wykonaliśmy projekt wyciszenia czerpni powietrza układów wentylacyjnych dla zakładu produkcyjnego mączkę ziemniaczaną.

    W ramach stałej współpracy w zakresie ochrony przed hałasem przygotowaliśmy kolejną propozycję wyciszenia czerpni powietrza. Projektowanie akustyczne obejmowało dobór tłumików spełniających wymagania tłumienia hałasu oraz niezaburzonego przepływu powietrza. Prace montażowe obejmowały usunięcie istniejącej części wewnętrznego kanału czerpni oraz montaż nowego kanału wentylacyjnego wraz z tłumikiem akustycznym wewnątrz kanału. Projektowana skuteczność akustyczna tłumika to 15 dB.

    Poniżej pokazano zdjęcia kanału przed i po jego modernizacji: Nowy kanał wentylacyjny z tłumikiem akustycznym - stan poprzedni:
    Stan obecnyi:
  • Listopad 2018 1. Projekt ekranów akustycznych na stacji paliw

    Celem raportu akustycznego było przygotowanie analiz akustycznych i określenie wymaganej wielkości redukcji hałasu związanego z funkcjonowaniem stacji paliw. Kryterium, które zostało przyjęte do wyznaczenia wpływu hałasu w środowisku i na człowieka były limity dopuszczalne emisji hałasu względem terenów chronionych akustycznie dla pory dnia (okres doby między 06.00 – 22.00) i dla pory nocy (okres doby między 22.00 – 06.00).

    Do wykonania modelu symulacyjnego wykorzystano dane o natężeniu ruchu i pracujących urządzeniach (źródłach hałasu) udostępnione przez zarządzającego stacją paliw. Efektem projektowania akustycznego było wykonanie modelu 3D, który ujmował wszystkie znaczące parametry mające wpływ na poziomy dźwięku na kolejnych kondygnacjach sąsiadującego bloku mieszkalnego.

    Efektem zastosowania ekranu akustycznego będzie brak przekroczeń limitów dopuszczalnych na całej elewacji najbliższego budynku mieszkalnego o funkcji wielorodzinnej.
  • Sierpień 2018 Zakończyliśmy prace projektowe i budowlane w ARDAGH Glass S.A. w Ujściu, które polegały na budowie osłony akustycznej pomieszczenia wentylatorów. Geneza problemu rozpoczęła się po wybudowaniu nowej hali pieców w 2012 roku. Na tamtym etapie byliśmy również zaangażowaniu w projekt akustyczny hali i w ujęciu emisji hałasu zalecenia polegały na przeniesieniu dominujących źródeł hałasu na północna stronę zakładu. Z biegiem czasu zmieniło się zagospodarowanie i układ przestrzenny poza trenem huty, a emisja hałasu zaczęła przeszkadzać okolicznym mieszkańcom. ARDAGH Glass S.A. podjęła decyzję o kompleksowym rozwiązaniu problemu i budowie zabezpieczeń akustycznych obniżających hałas względem sąsiadujących terenów chronionych akustycznie.

    Wykonane badania hałasu oraz projekt akustyczny, którego efektem była propozycja budowy osłony dźwiękochłonnej została zaakceptowana i w czerwcu 2018 przystąpiliśmy do prac montażowych. Sama osłona akustyczna pomieszczenia wentylatorów hali pieca szklarskiego została wykonana z płyty warstwowej osadzonej na specjalnie przygotowanej konstrukcji stalowej i przytwierdzonej do fundamentów w podłożu. Dla celów obsługi technicznej wentylatorów osłonę wyposażono w dwuskrzydłowe drzwi, które również posiadają podwyższone parametry akustyczne. Zachowanie odpowiedniej wymiany powietrza w pomieszczeniu wentylatorów jest możliwe dzięki zespołowi tłumików akustycznych absorpcyjnych, zaprojektowanych specjalnie do tej osłony akustycznej i potrzeb wymiany powietrza wentylatorów hali pieca szklarskiego.

    Badania hałasu wykonane po realizacji osłony wykazały znaczący spadek poziomu dźwięku przy terenach chronionych akustycznie (spadek poziomu o ok. 9 dB), natomiast sama skuteczność akustyczna osłony rozumiana jako różnica poziomów dźwięku mierzona w odległości 1 metra wewnątrz osłony i w odległości 1 metra na zewnątrz osłony (wysokość lokalizacji mikrofonu pomiarowego 4 metry ponad gruntem) wyniosła ok. 19 dB. Warto zaznaczyć, że poziomy dźwięku w samym pomieszczeniu wentylatorów są rzędu 105 dB przy korekcie częstotliwościowej

    Poniżej zdjęcia osłony:


  • Lipiec 2018 Rozpoczęliśmy prace projektowe obejmujące wyciszenie 2 szt. urządzeń wentylacyjnych. Izolacja akustyczna polegać będzie na wymianie i budowie ekranów akustycznych wokół urządzeń klimatyzacyjnych z zachowaniem odpowiedniej odległości i gabarytów ekranów, aby nie pogorszyć warunków pracy urządzeń. Zakończenie prac przewidziane na grudzień 2018.
  • Kwiecień 2018 Zakończyliśmy 2 etap wyciszenia zakładu Agrifirm Polska w Szamotułach. W ramach wykonanej izolacji akustycznej ograniczenie emisji hałasu nastąpiło dla dwóch silników wraz z podajnikami, gdzie wykonano osłony akustyczne. Dla 4 szt podajników poziomych łączących zasypy z silosami zastosowano dedykowany system izolacji polegający na wykorzystaniu materiału o wysokich parametrach dźwiękochłonnych i materiału dźwiękoizolacyjnego. Wszystkie materiały są odporne na działanie czynników atmosferycznych z możliwością zastosowania zarówno wewnątrz hal produkcyjnych jak i na zewnątrz.

    Główną trudnością przy projektowaniu akustycznym był wpływ pozostałych zakładów, obiektów przemysłowych i pobliskich dróg komunikacyjnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Agrifirm. Efektem wyciszenia etapu 1 i 2 stała się możliwość pracy zakładu w porze nocy, tj. na 3 zmianę, przy zachowaniu niższych limitów dopuszczalnych.
  • Marzec 2018 Wykonaliśmy pomiary, projekt i wyciszenie wyrzutni powietrza polegające na montażu tłumików akustycznych. Przed przystąpieniem wyciszenia dokonaliśmy analizy hałasu i dobraliśmy odpowiedni tłumik. Zdjęcie poniżej:
  • Luty 2018 Wykonaliśmy projekt budowlany ekranu akustycznego dla wyciszenia pomieszczenia wentylatorów dla huty szkła w m. Ujście. Gabaryty ekranu, dobór materiałów i kształt był wynikiem wcześniejszych analiz symulacyjnych oraz wariantowych pomiarów hałasu przy źródle dźwięku i terenach chronionych akustycznie.
  • Listopad/Grudzień 2017 1. Zakończyliśmy prace montażowe związane izolacją akustyczną dla dwóch zakładów przemysłowych Mahle Bear Ostrów Wielkopolski Sp. zo.o. i Agrifirm Polska Sp. zo.o. Izolacja akustyczna obejmowała projekt i budowę osłon i obudów dźwiękochłonnych na silniki i urządzenia chłodnicze.

    a) Mahle Bear Ostrów Wielkopolski Sp. zo.o. – zdjęcia z realizacji (2 szt. chillerów):

    Przed:
    Po:


    b) Agrifirm Polska Sp. zo.o. – zdjęcia z realizacji (7 szt. silników i podajników):

    Przed:


    Po:

  • Październik 2017 1. Zakończyliśmy prace projektowe i montażowe związane z izolacją akustyczną 3 szt. kanałów od kompresorów znajdujących się w pomieszczeniu technicznym. Tłumiki kulisowe absorpcyjne zostały zamontowane na wyrzutniach znajdujących się w ścianie hali. Lokalizacja zadania: Poznań.

    2. Jedna z ostatnich inwestycji polegających na budowie turbin wiatrowych uzyskała decyzję środowiskową – dB-Projekt wykonywał kompleksowe analizy akustyczne dla różnych wariantów rozmieszczenia elektrowni. Lokalizacja: woj. pomorskie.
  • Wrzesień 2017 1. We wrześniu br została zakończył się montaż obudowy dźwiękochłonnej na silniki i wentylatory emitory wyciągowego oraz filtra absolutnego w zakładzie Jenox Akumulatory Sp. zo.o. w Chodzieży. Obudowa składała się z niezależnej konstrukcji stalowej, akustycznej okładziny i tłumików akustycznych – zdjęcia pokazano poniżej.


    2. Zakończyliśmy nadzór nad pracami izolacji akustycznej 2 linii suszarni w zakładzie ZetPeZet Sp. zo.o. w Pile.
    Tłumiki akustyczne linii suszarniczej
    Przed:
    Po:
  • Sierpień 2017 1. Zakończyliśmy nadzór nad pracami montażowymi związane z wyciszeniem zakładu IKEA Industry Polska Sp. zo.o. w Konstantynowie Łódzkim. Izolacja akustyczna obejmowała 6 źródeł hałasu:

    Filtr Agrowent – osłona akustyczna
    Przed:
    Po:


    Cyklony transportu trocin – osłona akustyczna
    Przed:
    Po:


    Silniki wentylatorów transportu trocin – osłona akustyczna
    Przed:
    Po:


    Silnik i wentylator – obudowa dźwiękoizolacyjna 2 szt.
    Przed:
    Po:
    Przed:
    Po:


    Wylot emitora filtra – tłumik akustyczny
    Przed:
    Po:
  • Lipiec 2017 1. Wykonaliśmy audyt akustyczny w zakładzie BAMA Polska Sp. o.o. polegający na ocenie hałasu w obszarze linii produkcyjnej i propozycji wyciszenia do obowiązujących limitów normowych. 2. Zakończyliśmy opracowanie części akustycznej do OOS oraz planu wyciszenia zakładu w Ostrowie Wielkopolskim zajmujących się produkcją podzespołów do samochodów osobowych.
  • Czerwiec 2017 1. Rozpoczęliśmy prace montażowe izolacji akustycznej w zakładzie IKEA Industry Sp. zo.o. w Konstantynowie Łódzkim. Prace obejmują montaż 6 dominujących źródeł hałasu i stanowią 1 etap prac wyciszających.
  • Maj 2017 1. Wykonaliśmy remont drzwi pomieszczenia sprężarek w Ardagh Glass S.A. w Ujściu, aby zwiększyć ich skuteczność akustyczną. Zdjęcia poniżej:
    Przed:
    Po:
  • Kwiecień 2017 1. Wykonaliśmy izolację akustyczną central wentylacyjnych na tarasie Centrum Konferencyjno – Biurowym „Młyńska 12” w Poznaniu. Poniżej zdjęcia z realizacji projektu:
    Przed:
    Po:
    2. Rozpoczęliśmy etap 1 montażu izolacji akustycznej w zakładzie IKEA Industry Polska Sp. zo.o. w Konstantynowie Łódzkim
  • Marzec 2017 1. Wykonaliśmy audyt akustycznego Zakładu Homanit Polska Sp. zo.o. w m. Karlino k/Kołobrzegu. Zakres obejmował określenie poziomów mocy akustycznej zewnętrznych źródeł hałasu, stworzenie modelu akustycznego oraz wskazanie dominujących źródeł hałasu do wyciszenia

    2. Zakończyliśmy prace projektowe nad koncepcją wyciszenia Zakładu Przemysłu Ziemniaczanego w Pile „ZetPeZet” Sp. zo.o.
  • Styczeń 2017 1. Przeprowadziliśmy konsultacje akustyczne projektu Elektrowni na Biomasę w woj. warmińsko – mazurskim.
  • 19.12.2016. Zakończyliśmy projekt akustyczny identyfikacji akustycznej dominujących źródeł hałasu oraz zaproponowaliśmy harmonogram prac wyciszających dla zakładu IKEA Industry Polska w okolicach Łodzi.
  • 13.12.2016. Wykonaliśmy audyt akustyczny zakładu Sapa Componets Sp. zo.o. w Łodzi, którego celem było wskazanie dominujących źródeł hałasu i propozycja ich wyciszenia.
  • 12.12.2016 Zakończyliśmy montaż izolacji akustycznej w zakładzie Jenox Akumulatory Sp. zo.o. w Chodzieży. Poniżej prezentujemy przykładową izolację akustyczną:

    Stan przed wyciszeniem:
    Stan po wyciszeniu: 15 dB Tłumik akustyczny
    Stan przed wyciszeniem:
    Stan po wyciszeniu: 20 dB Tłumik akustyczny Stan przed wyciszeniem:
    Stan po wyciszeniu: 15 dB Tłumik akustyczny Stan przed wyciszeniem:
    Stan po wyciszeniu: 10 dB Tłumik akustyczny
  • 21.10.2016. Zakończyliśmy audyt akustyczny zakładu BIOFARM Sp. z.o.o. w Poznaniu. Efektem audytu była propozycja wyciszenia najgłośniejszych źródeł zakładu.
  • 28.09.2016. Zakończyliśmy 1 etap prac pomiarowych i projektowanych w zakładzie KRONOSPAN OSB i DSO w Strzelcach Opolskich. Zakres analiz akustycznych obejmował określenie poziomów mocy akustycznej dominujących urządzeń oraz weryfikację poziomów dźwięku przy zabudowie mieszkaniowej.
  • 30.08.2016. Zakończyliśmy prace projektowe nad wyciszeniem Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych PERN „Przyjaźń” S.A. – oddział w Tarnowie Podgórnym. Analizy akustyczne obejmowały pomiary hałasu i propozycję izolacji akustycznej.
  • 17.08.2016. Zakończyliśmy prace nad Manuskryptem do czasopisma „Przegląd i kontrola budynku, Książka obiektu budowlanego, część Bezpieczny Budynek” – druk już wkrótce.
  • 10.07.2016. Rozpoczęliśmy prace projektowe i wygłuszeniowe w firmie JENOX Akumulatory Sp. zo.o., gdzie będziemy montować 8 szt. tłumików akustycznych specjalnego przeznaczenia.
  • 07.06.2016. Rozpoczęliśmy prace nad wykonaniem audytu akustycznego w ramach certyfikacji BREEAM dla zespołu budynków hotelowo – usługowych w centrum Łodzi. Etap 1 – wykonanie pomiarów hałasu tła akustycznego.
  • 09.05.2016. Mieliśmy okazję wesprzeć organizację Międzynarodowego 27 Sympozjum Drgania w Układach Fizycznych. Sympozjum jak co roku odbywało się w ośrodku konferencyjnym w Będlewie w dniach 09-13.05.2016. Link do strony internetowej wydarzenia poniżej http://vibsys.put.poznan.pl/
  • 25.05.2016. Zostaliśmy poproszeni przez poznański oddział Polsat News o komentarz do ostatnich zmian legislacyjnych związanych z farmami wiatrowymi – tzw. ustawa odległościowa. Emisja materiału już wkrótce.
  • 19.05.2016. Rozpoczęliśmy prace projektowe nad zaleceniami związanymi z wyciszeniem zakładu produkującego panele podłogowe - woj. opolskie.
  • 04.05.2016. Mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu konsultacyjnym zorganizowanym przez Ryszarda Wilczyński Posła na Sejm RP wraz z Burmistrzem Namysłowa Julianem Kruszyńskim na temat „Fakty i mity o farmach wiatrowych w świetle projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych”. Wykład poprowadziła Gabriela Lenartowicz Poseł na Sejm RP, członek Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju, a dB-Projekt został poproszony o komentarz merytoryczny do zagadnień akustycznych związanych z akustyka turbin wiatrowych.
  • 04.04.2016. Wykonaliśmy badania akustyczne na obiekcie przemysłowym związanym z przemysłem lotniczym, których celem były zalecenia związane z poprawę właściwości akustycznych 2 hal montażowych.
  • 07-9.03.2016. Uczestniczyliśmy w corocznym, najważniejszym spotkaniu branżowym Targi i Konferencja PSEW 2016.
  • 25.02.2016. Prezentowaliśmy podstawowe informacje na temat zagadnień akustycznych w postępowaniach administracyjnych przy realizacji farm wiatrowych na spotkaniu konsultacyjnym w woj. dolnośląskim.
  • 25.05.2016 Zostaliśmy poproszeni przez poznański oddział Polsat News o komentarz do ostatnich zmian legislacyjnych związanych z farmami wiatrowymi – tzw. ustawa odległościowa. Emisja materiału już wkrótce.
  • 19.05.2016. Rozpoczęliśmy prace projektowe nad zaleceniami związanymi z wyciszeniem zakładu produkującego panele podłogowe - woj. opolskie.
  • 04.05.2016 Mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu konsultacyjnym zorganizowanym przez Ryszarda Wilczyński Posła na Sejm RP wraz z Burmistrzem Namysłowa Julianem Kruszyńskim na temat „Fakty i mity o farmach wiatrowych w świetle projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych”. Wykład poprowadziła Gabriela Lenartowicz Poseł na Sejm RP, członek Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju, a dB-Projekt został poproszony o komentarz merytoryczny do zagadnień akustycznych związanych z akustyka turbin wiatrowych.
  • 04.04.2016 Wykonaliśmy badania akustyczne na obiekcie przemysłowym związanym z przemysłem lotniczym, których celem były zalecenia związane z poprawę właściwości akustycznych 2 hal montażowych.
  • 7-9.03.2016 Uczestniczyliśmy w corocznym, najważniejszym spotkaniu branżowym Targi i Konferencja PSEW 2016.
  • 25.02.2016. Prezentowaliśmy podstawowe informacje na temat zagadnień akustycznych w postępowaniach administracyjnych przy realizacji farm wiatrowych na spotkaniu konsultacyjnym w woj. dolnośląskim.
  • 12.02.2016 Mieliśmy okazję przeprowadzić szkolenie wewnętrzne dla radnych jednej z gmin w woj. świętokrzyskim związane z zasadami projektowania akustycznego farm wiatrowych, badan porealizacyjnych oraz monitoringu akustycznego.
  • 27.01.2016 Zakończyliśmy prace na przygotowaniem części akustycznej do Prognozy Oddziaływania na Środowisko farmy wiatrowej w woj. wielkopolskim
  • 16.12.2015 Zakończyliśmy prace montażowe polegające na wyciszeniu pomieszczenia sprężarek i zachodniej ściany halli pieców przy pomocy tłumików absorpcyjnych. Zdjęcia poniżej:

  • 24.11.2015 Wykonaliśmy aktualizację obliczeń akustycznych dla farmy wiatrowej o planowanej mocy 42 MW
  • 3.11.2015 Kolejne spotkanie z lokalnymi władzami gminy woj. świętokrzyskiego, gdzie planuje się budowę nowej farmy wiatrowej.
  • 27.10.2015 Wspieraliśmy Inwestora od strony zagadnień akustycznych przy planowaniu farmy wiatrowej na posiedzeniu Rady Gminy w woj. warmińsko – mazurskim.
  • 12.10.2015 Zakończyliśmy prace nad Prognozą Oddziaływania na Środowisko w zakresie emisji hałasu dla farmy wiatrowej w woj. mazowieckim.
  • 26.09.2015 Zakończyliśmy ostatni etap prac wyciszających w zakładzie GoodFood Products Sp. zo.o.

    Prace etapu 2 polegały na montażu kolejnego tłumika absorpcyjnego na wylot powietrza z pomieszczenia sprężarek.
    Zdjęcie poniżej:
  • 18.09.2015 Zakończyliśmy prace pomiarowe i analizę wyników obejmujące oceną akustyczną w zakresie hałasu słyszalnego wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i w środowisku oraz poziomu infradźwięków dla zabudowy mieszkaniowej w obszarze farmy wiatrowej w woj. kujawsko-pomorskim.
  • 09-10.09.2015 Mieliśmy okazję brać udział w 2 spotkaniach z lokalną społecznością ws planów budowy farmy wiatrowej składającej się z 9 turbin – woj. świętokrzyskie.
  • 21.08.2015 Uczestnictwo w rozprawie administracyjnej dla budowy farmy wiatrowej w woj. mazowieckim.
  • 14.08.2015 Akredytowane Laboratorium Badawcze Pracowni Akustyczno – Środowiskowej EKO-POMIAR zakończyło otrzymało z Polskiego Centrum Akredytacji pozytywną decyzję o przedłużeniu na kolejny cykl (do roku 2019) akredytacji na badania akustyczne.
    Szczegóły na http://www.eko-pomiar.com.pl/laboratorium.html
  • 29.07.2015 Uczestniczyliśmy w posiedzeniu komisji radnych, woj. opolskie, gdzie poruszano zagadnienia wpływu elektrowni wiatrowych na krajobraz, zdrowie i komfort akustyczny.
  • 09.07.2015 Uczestniczyliśmy w spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców dotyczącym min. akustyki turbin wiatrowych.
  • 06.07.2015 Zakończyliśmy drugie etap prac wygłuszających w zakładzie przemysłowym w woj. łódzkim – montaż drzwi i tłumika akustycznego.
  • 23-24.06.2015. Wykonaliśmy audyt akustyczny na zlecenie operatora farmy dla jednej z najbliższych zabudów mieszkaniowych, który obejmował pomiar hałasu na zewnątrz i wewnątrz oraz ocenę poziomów dźwięku w zakresie infradźwięków.
  • 15-16.06.2015 W ramach posiadanej akredytacji w Laboratorium Badawczym EKO-POMIAR zespół audytorów Polskiego Centrum Akredytacji dokonał ponownej oceny systemu zarządzania i stosowanych metodyk badawczych. Na wniosek audytorów akredytacja Laboratorium AB1290 zostanie utrzymana i przedłużona na kolejny rok.
  • 12.06.2015 Uczestnictwo w sesji Rady Miasta na której uchwalono zmiany w MPZP m.in. dla budowy 17 turbin wiatrowych w woj. warmińsko – mazurskim: uczestniczyliśmy w pracach projektowych od samego początku zmiany MPZP i DSU
  • 10.06.2015. Wykonaliśmy pomiary hałasu do projektu akustycznego, którego celem będzie propozycja wyciszenia urządzeń chłodniczych na budynku biurowym w Pile.
  • 03.06.2015 Zakończyliśmy prace montażowe budowy ekranu akustycznego na urządzenia chłodnicze – powierzchnia ekranu 224 m2, skuteczność akustyczna 13 dB
  • 01.06.2015 Wykonanie pomiarów hałasu dla urządzeń górniczych w kopalni węgla brunatnego w Koninie.
  • 28.05.2015. Rozpoczęliśmy prace projektowe nad inwestycją pn. Zachodnia Obwodnica Szczecina.
  • 19-20.05.2015. Uczestniczyliśmy w kolejnym etapie procesu planistycznego związanego z wyłożeniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla 2 projektów farm wiatrowych – pierwszy 14 turbin, drugi 24 turiny.
  • 11.05.2015. Rozpoczęliśmy akustyczne prace projektowe nad nową inwestycją VW w Śwarzędzu.
  • 09.05.2015. Wykonaliśmy izolację akustyczną 2 emitorów obejmującą montaż tłumików absorpcyjnych. Na identyfikację źródła hałasu, wykonanie tłumików akustycznych, ich montaż i weryfikację skuteczności zastosowanych działań potrzebowaliśmy tylko 11 dni roboczych.
  • 07.05.2015. Wyłożenie MPZP dla farmy wiatrowej w woj. warmińsko – mazurskim. Mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym etapie procedury administracyjnej obejmującej uchwalenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
  • 30.04.2015. „dB-Projekt dla najmłodszych” W ramach lokalnej akcji społecznej mieliśmy niezwykłą przyjemność opowiedzieć dzieciakom z przedszkola „Bajka” o energii z wiatru. Ps: było to chyba moje najtrudniejsze wystąpienie publiczne 
  • 31.03.2015. Mieliśmy okazję prezentować podstawowej informacje związane z akustyką turbin wiatrowych na konferencji w Rzeszowie – organizator Polskie Towarzystwo Energetyki Wiatrowej.
  • 24.03.2015. Podpisaliśmy umowę na projekt i wykonanie wyciszenia zespołu urządzeń chłodzących zakładu w branży spożywczej, woj. łódzkie.
  • 23.03.2015. Mieliśmy okazję uczestniczyć w Konferencji Bałtyckiego Klastra sEaNERGIA „Podniesienie efektywności energetycznej przedsiębiorstw, miast i gmin w perspektywie funduszy europejskich 2014-2020 w Kołobrzegu.
  • 20.03.2015. Rozpoczęliśmy akustyczny „Due diligence” dla farmy wiatrowej składającej się z 8 turbin wiatrowych.
  • 17.03.2015. Rozpoczęcie audytu akustycznego dla zabudowy mieszkaniowej w pobliżu istniejącej farmy wiatrowej. Badania obejmować będą wyznaczenie poziomu dźwięku dla pory dnia i pory nocy w środowisku, wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych oraz pomiar infradźwięków.
  • 12.03.2015. Podpisanie umowy na audyt akustyczny jednej z linii produkcyjnej zakładu Bridgestone Sp. zo.o. w Stargardzie Szczecińskim.
  • 06.03.2015. Warsztaty związane dotyczące strategicznego rozwoju firmy z czołową Agencją PR z Poznania.
  • 26.02.2015. Rozpoczęcie prac obejmujących wykonanie oceny wskaźnikowej certyfikacji BREEM z zakresu akustyki dla Centrum Handlowego w Stalowej Woli.
  • 11.02.2015. Rozpoczęcie prac projektowych z zakresu akustyki – OOS: Zachodnie Obejście Szczecina
  • 11.02.2015. Uczestnictwo w pracach Zespołu do spraw przygotowania propozycji działań normujących ochronę środowiska przed hałasem, Ministerstwo Środowiska – 2 spotkania
  • 10.02.2015. Spotkanie z radnymi w woj. kujawsko – pomorskim ws procedury środowiskowej dla planowanej farmy wiatrowej.
  • 09.02.2015. Aktualizacja założeń projektowych i wykonawczych do przebudowy hali pieca w hucie szkła w Gostyniu – Agdagh Glass S.A.
  • 04.02.2015. Zakończenie prac projektowych nad Centrum Handlowym w woj. wielkopolskim - część akustyczna do OOŚ
  • 27.02.2015. Rozpoczęcie prac projektowych polegających na aktualizacji OOŚ dla farmy wiatrowej w woj. śląskim.
  • 26.02.2015. Rozpoczęcie audytu akustycznego planowanych farm wiatrowych w woj. łódzkim i ich wpływu na istniejącej farmy wiatrowe
  • 21.02.2015. Uczestnictwo w pracach Zespołu do spraw przygotowania propozycji działań normujących ochronę środowiska przed hałasem, Ministerstwo Środowiska
  • 13.02.2015. Aktualizacja obliczeń akustycznych do Projektu Budowlanego – farma wiatrowa w woj. lubelskim.
  • 12.03.2015. Rozpoczęcie prac projektowych – cześć akustyczna do OOŚ dla 2 turbin wiatrowych w woj. małopolskim
  • 12.03.2015. Wykonanie aktualizacji obliczeń akustycznych do OOŚ dla 2 turbin wiatrowych w woj. pomorskim.
  • 06.02.2015. Wykonanie uzupełnień do RDOŚ w ramach OOŚ dla dwóch turbin wiatrowych w woj. śląskim.
  • 03.01.2015. Zakończenie projektu akustycznego obejmującego Master Plan dla lotniska Modlin w Szczecinie.